Výraznejšie alebo väčšie malé pysky ohanbia spôsobujú niektorým ženám ťažkosti pri nosení bielizne, pri športových aktivitách, pri hygiene či pri pohlavnom styku. Zákrok je tiež vhodný pre dámy, ktoré majú pocit, že priťahujú pozornosť okolia napríklad pri nosení krátkych šortiek, alebo pri nohaviciach bielej farby, či jemne presvitajúcich materiáloch, alebo majú obavu, že väčšie malé pysky by mohli prekážať ich partnerovi. Pysky ohanbia klesajú a ovísajú aj vekom.

 

 

Dominika Ženčárová

Kozmetička, Native Studio

Dĺžka ošetrenia: 120 minút

Cena: 400 €

Telefonický kontakt: 0950 854 184

Priebeh operácie:

  1. Ambulantný výkon v lokálnej alebo krátkodobej celkovej anestézii.
  2. Lekár pacientku pri konzultácii oboznámi aj s možnými komplikáciami. Medzi ne patrí hojenie hrubšími jazvami, pooperačná infekcia, pooperačné krvácanie.
  3. Rez a rozsah odobratia tkaniva sa uskutočňuje s ohľadom na maximálne zachovanie nervových zakončení a citlivosti. Jazva po samotnej operácii je veľmi jemná a takmer neviditeľná.
  4. Pacientka je poučená o starostlivosti o rany a zvýšenej hygiene v oblasti genitálií. Stehy sa odstraňujú cca 14 dní po operácii (ak sú použité vstrebateľné stehy, nie je nevyhnutné ich vyberať).

Výsledok:

Cieľom operácie je odstránenie nadbytočného tkaniva z oblasti malých pyskov ohanbia. Zákrok je vhodné vykonať tesne po skončení menštruačného cyklu, aby sa do ďalšej menštruácie dokonale zhojili rany po operácii. V skorom pooperačnom období je opuch malých pyskov úplne prirodzenou reakciou na operačný výkon. Môže trvať niekoľko dní, kým ustúpi. V tomto období môže pacientka pociťovať bolestivosť pri sedení.