Tvárová gymnastika

Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa preventívne starať o svoju tvár tak, aby sa vrásky nielen netvorili, ale taktiež už aj existujúce vrásky vyhladiť.

Takto spevnená tvár je dodá sebavedomie každej žene.

V túžbe po pevnom a zdravom  tele mnohí z nás pravidelne, či aspoň sporadicky navštívia fitness centrum, alebo si radi zacvičia v pohodlí domova. Málo z nás však vie, že rovnako, ako je dôležité precvičovať naše telo, je potrebné precvičovať aj našu tvár. Cvičenie sa týka všetkých vekových kategórií. Už v 25. roku  má svalstvo tendenciu meniť svoju štruktúru a pomaly ochabovať. Bežne nevyužívame až 51 mimických svalov, ktoré spôsobujú spomínané ochabnutie a starnutie pleti. Najčastejšie sa nám preto vytvárajú vrásky pri bežnej mimike, a to v okolí úst a na čele. Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa starať o  svoju tvár preventívne, aby sa vrásky netvorili, respektíve pomôcť spevniť tvár a vyhladiť vrásky, ak už nejaké máme. 

Prečo absolvovať kurz tvárovej gymnastiky spolu s nami a certifikovanou lektorkou?
Pri cvičení doma môže byť naším pomocníkom zrkadlo, ale len na občasnú „kontrolu“. Cvičenie pri pohľade do zrkadla môže byť menej efektívne z toho dôvodu, že sa viac sústredíme na vlastný obraz, ako na samotné cvičenie.  Výsledkom pravidelného cvičenia je odstránenie dvojitej brady, vyhladenie kontúr tváre a krku,  zoštíhlenie horných a dolných líčok, napnutie svalstva v okolí hornej pery, očných vejárikov a dolného viečka.   Každá časť tváre vyžaduje pravidelné precvičovanie, čím dochádza k napínaniu a prekrvovaniu týchto partií, a tým sa zabraňuje starnutiu. Cvičením sa podporuje regenerácia kolagénového a elasténového vlákna, ktorému vďačíme za pružnosť a pevnosť pokožky tváre.  Výsledkom cvičenia je prevencia proti tvorbe vrások a ochabnutiu pokožky, ale aj korekcia menších defektov tváre spôsobených neprekrvením svalstva.

Zaujímavosti o tvárovej gymnastike  
Priekopníčkou tvárovej gymnastiky bola mladučká Európanka Sentá M. Rungé, ktorá žila v období 2. svetovej vojny. Vojna zanechala na tvári mladej ženy stopy, s ktorými sa nevedela stotožniť. Po skončení vojny sa Rungé pustila do analýz a skúmania svalstva. Vyhotovila tak sústavu cvikov, ktorú spočiatku praktikovala len v úzkom kruhu priateľov. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a okruh záujemcov sa rozširoval. V spomínanom období  plastická  ani estetická chirurgia neboli tak dostupné ako dnes, a tak dopyt po týchto cvikoch narastal. K popularite prispieval aj fakt, že toto cvičenie bolo finančne nenáročné, čo bolo v danom období obrovským plusom pre ženy všetkých sociálnych vrstiev.

V roku 1959 vyšiel v prestížnom magazíne Vogue  prvý článok o tvárovej gymnastike.

Cviky tvárovej gymnastiky, ktoré poznáme a cvičíme dnes, vychádzajú z dlhodobého formovania a vylepšovania rehabilitačných cvikov. Účinky pravidelného cvičenia spôsobujú uvoľnenie napätia v tele, a tým pôsobia upokojujúco na celé telo.

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo majú Japonky aj vo vyššom veku málo vrások? Dôvodom je práve pravidelné precvičovanie tvárového svalstva.

V dôsledku hektického spôsobu života a stresu sa tvárová gymnastika teší čoraz väčšej popularite aj medzi mužmi.

Cvičenie trvá 15 minút

Indviduálny kurz tvárovej gymnastiky

Indviduálny kurz tvárovej gymnastiky.

Cvičenie sa týka všetkých vekových kategórií. Už v 25. roku  má svalstvo tendenciu meniť svoju štruktúru a pomaly ochabovať. Bežne nevyužívame až 51 mimických svalov, ktoré spôsobujú spomínané ochabnutie a starnutie pleti. Najčastejšie sa nám preto vytvárajú vrásky pri bežnej mimike, a to v okolí úst a na čele. Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa starať o  svoju tvár preventívne, aby sa vrásky netvorili, respektíve pomôcť spevniť tvár a vyhladiť vrásky, ak už nejaké máme.

Každá časť tváre vyžaduje pravidelné precvičovanie, čím dochádza k napínaniu a prekrvovaniu týchto partií, a tým sa zabraňuje starnutiu. Cvičením sa podporuje regenerácia kolagénového a elasténového vlákna, ktorému vďačíme za pružnosť a pevnosť pokožky tváre.  Výsledkom cvičenia je prevencia proti tvorbe vrások a ochabnutiu pokožky, ale aj korekcia menších defektov tváre spôsobených neprekrvením svalstva.

Ženy sa pri cvičení TG uvoľnia, zasmejú a oddýchnu.

 

  18 €/60 min.

   

  VYTVORIŤ REZERVÁCIU

   

  Brožúrka tvárová gymnastiky

  Brožúrka tvárová gym.

  Popisy  a obrázky 30 špeciálnych cvikov na každú oblasť tváre a krku.

   7 €/podľa potreby

    

   VYTVORIŤ REZERVÁCIU

    

   DVD - tvárová gym

   DVD – tvárová gym.

   30 špeciálnych cvikov na každú čast a oblasť tváre.

    23 €/podľa potreby

     

    VYTVORIŤ REZERVÁCIU

     

    DVD + brožúrka tvar. gym.

    DVD + Brožúrka tvar. gym.

     25 €/podľa potreby

      

     VYTVORIŤ REZERVÁCIU

     Ak máte dodatočné otázky, neváhajte nás kontaktovať 🙂

     pondelok – piatok

     8:00 – 19:30