Ako to funguje?

Jedná sa o revolučnú metódu, pri ktorej sa využíva prirodzený regeneračný účinok plazmy. V ošetrení obohatenou krvnou plazmou zohrávajú najvýznamnejšiu biorevitalizačnú úlohu krvné doštičky, ktoré sa v krvi nachádzajú. Krvné doštičky sú najdôležitejšie bunky v procese hojenia rán, ktoré vedú k tvorbe kolagénu. Aktivácia doštičiek uvoľňuje veľké množstvo rastových faktorov. Tieto rastové faktory stimulujú fibroblasty a aktivujú tvorbu kolagénu. Výsledkom je pevnejšia, plnšia a zdravšia pokožka.

Dominika Ženčárová

Kozmetička, Native Studio

 Telefonický kontakt: 0950 854 184

PODROBNOSTI OŠETRENIA NIŽŠIE

Cena:

 • DRAKULA – TERAPIA bez kyseliny hyalurónovej  ZÁKLADNÁ 150 €
 • DRAKULA – TERAPIA s kyselinou hyalurónovou ZLATÁ  260 €

Drakuloterapia je svetovým trendom v omladzovaní pleti použitím vlastnej krvnej plazmy. Redukuje vrásky, lieči pleť po chirurgických zákrokoch.

Výhody ošetrenia:

Výhodou ošetrenia obohatenou krvnou plazmou je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky – telo neprijíma žiadne umelé látky. Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako vaša vlastná plazma. Táto metóda je vhodná aj na vyrovnávanie jazvičiek po akné a liečbu jaziev. Injekcie s obohatenou krvnou plazmou sa využívajú aj na odstraňovanie drobných vrások. Ošetrenie s obohatenou krvnou plazmou je účinné aj na liečbu strií – drobných trhliniek v koži vznikajúcich najčastejšie v gravidite alebo pri prudkom raste.

Pre koho je ošetrenie určené

 • pre tých, ktorí potrebujú revitalizovať pleť (unavený vzhľad pleti, nedostatok pružnosti, farebná nejednotnosť, suchá pleť)
 • pre tých, ktorí majú vyznačené známky starnutia pleti (vrásky, foldy, ochabnutosť pleti, zmeny textúry kože)
 • pre tých, ktorí podstúpili estetický medicínsky zákrok (napr. frakčný resurfacing pre nález jaziev po akné) a chcú urýchliť proces hojenia a regenerácie
 • pre mužský typ alopécie
 • pre tých, ktorí hľadajú prirodzené produkty (100% biokompatibilita)
 • pre tých, u ktorých je vysoké riziko alergickej reakcie

Ošetrované oblasti:

 • tvár
 • krk
 • dekolt
 • brucho
 • stehná
 • chrbty rúk

Priebeh ošetrenia

Plazma v ošetrených oblastiach sa absorbuje približne do 48 hodín od jej aplikácie. Ihneď po aplikácii počas absorpcie plazmy, vám môže ošetrenie pripadať bez účinku, ale do dvoch týždňov sa dostaví očakávaná tvorba kolagénu a jeho pozitívne regeneračné účinky. Odporúčaný počet sedení sú 2 až 4 ošetrenia v 2-týždňových intervaloch. Po ošetrení môžu vzniknúť chrastičky, malé modrinky, prípadne menšie dočasné opuchy. Po prvotnej liečbe je procedúru potrebné opakovať dvakrát do roka.

Metóda plazmalifting využíva prirodzený regeneračný účinok krvnej plazmy. Ošetrenie naštartuje regeneračné procesy v pokožke. Aktuálne nexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako vlastná plazma.

Výsledok ošetrenia

 • dlhodobo hydratovaná rozjasnená pleť
 • eliminácia jemných aj hlbokých vrások

Prečo práve toto ošetrenie?

 • telo neprijíma žiadne cudzie látky a nehrozí riziko alergie alebo inej komplikácie
 • zlepšuje prekrvenie, výživu, hydratáciu, štruktúru, tonus a pružnosť pleti
 • zmierňuje príznaky prirodzeného starnutia a starnutia kože zo slnka
 • vhodná pre každý typ pleti a všetky vekové kategórie

PRED ZÁKROKOM:

Približne 24 hodín pred plazmaterapiou sa odporúča piť dostatočné množstvo vody, aspoň 3 – 4 litre tekutín a dodržiavať zdravú životosprávu. Dostatočné hydratovanie organizmu je potrebné aj priamo pred zákrokom, kedy by klientka mala vypiť približne 0,5 l vody, aby sme boli schopní získať dostatočné množstvo plazmy, ktorá sa následne aplikuje.

PRIEBEH ZÁKROKU:

Pacientka prichádza na ošetrenie. Odoberáme jej 15 ml krvi, táto sa odoberá do špeciálnej striekačky, ktorá sa následne vloží do centrifúgy. Pri 4000 otáčkach za minútu sa po 4 minútach v centrifúge oddelí červená krvná zložka od bielej krvnej zložky. Na terapiu používame bielu krvnú zložku, teda krvnú plazmu obohatenú o rastové faktory a trombocyty, čiže krvné doštičky. Bielu zložku so striekačky odsajeme a použijeme na aplikáciu. Na našej klinike používame uzatvorený systém, kde lekár pri odoberaní bielej krvnej zložky od červenej krvnej zložky z centrifúgy nepríde do styku s krvou.

Aplikácia môže byť manuálna injekčná, kedy sa krvná plazma natiahne do striekačky a ručne sa aplikuje do pokožky ako mezoterapia v jednotlivých maličkých vpichoch. Dá sa použiť aj ako výplň do jednotlivých vrások, aj keď to nie je samotná výplň ako taká. Ale takisto sa môže aplikovať na kruhy pod očami, do nasolabiálnych vrások, kde dôjde následne k regenerácii pokožky, stimulácie tvorby kolagénu a zlepšeniu celkového stavu pokožky. Nie je to však výplňový materiál, tak ako kyselina hyaluronová.

Ďalší viac využívaný spôsob je prístrojová aplikácie, napríklad pomocou Vital Injektora, ktorý sa využíva na mezoterapiu aj s inými prípravkami.

Samotná aplikácia trvá približne 15 – 20 minút v závislosti, či sa aplikuje ručne, kedy sa pokožka rozpichá striekačkou a ihlou, alebo pomocou prístroja.

PRP Plazma terapia sa dá aplikovať na celú tvár, dekolt, na krk, takisto sa používa do pokožky vlasatej časti hlavy, kde má dobré výsledky pri alopéciách a kde stimuluje vlasové folikuly a zlepšuje alopéciu (vypadávanie vlasov).

Zákrok je bolestivý rovnako ako iné druhý mezoterapie. Je to vysoko individuálne, niektorí klienti vnímajú bolesť viac, niektorí menej. Preto sa u citlivejších jedincov môže pred zákrokom použiť znecitlivujúci krém. Bolestivosť tohoto ošetrenia je naozaj vysoko individuálna a závisí od samotného prahu a tolerancie bolesti.

O ZÁKROKU:

Vzhľadom k tomu, že sa rozpicháva pokožka, vo všeobecnosti platí, že po zákroku môže byť pokožka začervenaná, môže byť mierny opuch, môžu vzniknúť malé modrinky. Sú to normálne reakcie, ktoré vznikajú po každej mezoterapii. Na druhý deň ale začervenanie a opuch ustupuje. Niektoré klientky nemajú po mezoterapii žiadne vyššie uvedené reakcie. Keďže sa pri plazmaterapii neaplikuje kyselina hyaluronová, s ktorou bývajú občas problémy, kedy po mezoterapii s kyselinou hyalurónovou môžu vzniknúť jemné hrčky, kvôli tomu, že kyselina hyalurónová je viskózny gel a je potom potreba ich rozmasírovať. Pri PRP plazmaterapii toto neplatí, pretože sa jedná o telu vlastný materiál. Žiadne hrčky alebo nerovnosti po aplikácii na pokožke nevznikajú.

Bezprostredne po ošetrení sa môžu použiť na pokožku špeciálne určené krémy, ktoré klientom odporučí lekár. V ten deň už nie je vhodné použiť make-up, pretože pokožka je rozpichaná, sú tam malé ranky. Večer sa môže klientka napr. odlíčiť, umyť a použiť bežný krém, ktorý používa.

Pri plazmaterapii sa odporúča podstúpiť kúru, to znamená 3 ošetrenia plazmy, väčšinou s rozostupom 4 týždne. Po určitom čase, napríklad 4 – 6 mesiacov, sa môže následne zopakovať udržiavacia kúra.

Kombinácia s inými zákrokmi je možná po niekoľkých dňoch, keď sa zacelia malé ranky a pokožka sa celkovo ukľudní.

Kontraindikácia:

Jedná sa o telu vlastnú látku, preto po tomto ošetrení nemôže vzniknúť alergická reakcia. Pokiaľ alergická reakcia vznikne, môže to byť reakciou na znecitlivujúci krém, na ktorý môžu byť niektoré klientky citlivejšie. Keďže sa jedná o invazívne ošetrenie, pri ktorom sa narúša celistvosť kože, neodporúča sa ho podstupovať počas tehotenstva, dojčenia, užívania antibiotík a počas choroby.

Cena:

 • DRAKULA – TERAPIA bez kyseliny hyalurónovej  ZÁKLADNÁ  150€
 • DRAKULA – TERAPIA s kyselinou hyalurónovou ZLATÁ 260 €