BOTOX je látka uvoľňujúca svaly, ktorá sa aplikuje injekčne do svalov, alebo hlboko pod kožu. Účinkuje tak, že čiastočne blokuje nervové impulzy do svalov, do ktorých bol aplikovaný, čo spôsobí, že sa tieto svaly prestanú nadmerne sťahovať. 

  • zvislých vrások medzi obočím, ktoré sú viditeľné pri maximálnom mračení sa
  • vejárikovitých vrások okolo očí, ktoré sú viditeľné pri maximálnom úsmeve
  • vejárikovitých vrások okolo očí, ktoré sú viditeľné pri maximálnom úsmeve, pokiaľ sú liečené súčasne so zvislými vráskami medzi obočím, ktoré sú viditeľné pri maximálnom mračení sa.
MUDR.Matúš Baran MBA, MPH

Plasticko - chirurgická ambulancia Native studio

Ako to funguje?

Aby sa sval mohol stiahnuť, uvoľňujú nervy „chemického posla neurotransmiter acetylcholín. Ten sa cez nervové zakončenia dostáva k svalovým bunkám. Acetylcholín sa pripojí k receptorom na svalových bunkách, čím spôsobí kontrakciu (skrátenie) svalu.

Injekčne podávaný botulotoxín zabraňuje práve uvoľňovaniu acetylcholínu, tým bráni na danom mieste svalovým kontrakciám.

Ako to funguje?

Aby sa sval mohol stiahnuť, uvoľňujú nervy „chemického posla neurotransmiter acetylcholín. Ten sa cez nervové zakončenia dostáva k svalovým bunkám. Acetylcholín sa pripojí k receptorom na svalových bunkách, čím spôsobí kontrakciu (skrátenie) svalu.  Injekčne podávaný botulotoxín zabraňuje práve uvoľňovaniu acetylcholínu, tým bráni na danom mieste svalovým kontrakciám.

 

Pre koho je toto ošetrenie najviac určené?

Pre ľudí  na zmiernenie tvárových vrások a jemných línií. Najčastejšie sa využíva na línie na čele, vejáriky okolo očí a na vrásky z mračenia. Vrásky spôsobené poškodením od slnka a gravitáciou botox odstrániť nedokáže.

Ošetrenie obsahuje:

  • Konzultácia,
  • Dezinfekcia,
  • Podanie botulotoxínu.

Dĺžka ošetrenia:  od 30 minút   Cena: podľa aktuálneho cenníka

Telefonický kontakt: 0950 854 184