Tvárová gymnastika

Tvárová gymnastika 2019-01-25T15:40:28+01:00

V túžbe po pevnom a zdravom  tele mnohí z nás pravidelne, či aspoň sporadicky navštívia fitness centrum, alebo si radi zacvičia v pohodlí domova. Málo z nás však vie, že rovnako, ako je dôležité precvičovať naše telo, je potrebné precvičovať aj našu tvár. Cvičenie sa týka všetkých vekových kategórií. Už v 25. roku  má svalstvo tendenciu meniť svoju štruktúru a pomaly ochabovať. Bežne nevyužívame až 51 mimických svalov, ktoré spôsobujú spomínané ochabnutie a starnutie pleti. Najčastejšie sa nám preto vytvárajú vrásky pri bežnej mimike, a to v okolí úst a na čele. Tvárová gymnastika je finančne nenáročný spôsob, ako sa starať o  svoju tvár preventívne, aby sa vrásky netvorili, respektíve pomôcť spevniť tvár a vyhladiť vrásky, ak už nejaké máme. 

Prečo absolvovať kurz tvárovej gymnastiky spolu s nami a certifikovanou lektorkou?
Pri cvičení doma môže byť naším pomocníkom zrkadlo, ale len na občasnú „kontrolu“. Cvičenie pri pohľade do zrkadla môže byť menej efektívne z toho dôvodu, že sa viac sústredíme na vlastný obraz, ako na samotné cvičenie.  Výsledkom pravidelného cvičenia je odstránenie dvojitej brady, vyhladenie kontúr tváre a krku,  zoštíhlenie horných a dolných líčok, napnutie svalstva v okolí hornej pery, očných vejárikov a dolného viečka.   Každá časť tváre vyžaduje pravidelné precvičovanie, čím dochádza k napínaniu a prekrvovaniu týchto partií, a tým sa zabraňuje starnutiu. Cvičením sa podporuje regenerácia kolagénového a elasténového vlákna, ktorému vďačíme za pružnosť a pevnosť pokožky tváre.  Výsledkom cvičenia je prevencia proti tvorbe vrások a ochabnutiu pokožky, ale aj korekcia menších defektov tváre spôsobených neprekrvením svalstva.

Zaujímavosti o tvárovej gymnastike  
Priekopníčkou tvárovej gymnastiky bola mladučká Európanka Sentá M. Rungé, ktorá žila v období 2. svetovej vojny. Vojna zanechala na tvári mladej ženy stopy, s ktorými sa nevedela stotožniť. Po skončení vojny sa Rungé pustila do analýz a skúmania svalstva. Vyhotovila tak sústavu cvikov, ktorú spočiatku praktikovala len v úzkom kruhu priateľov. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a okruh záujemcov sa rozširoval. V spomínanom období  plastická  ani estetická chirurgia neboli tak dostupné ako dnes, a tak dopyt po týchto cvikoch narastal. K popularite prispieval aj fakt, že toto cvičenie bolo finančne nenáročné, čo bolo v danom období obrovským plusom pre ženy všetkých sociálnych vrstiev.

V roku 1959 vyšiel v prestížnom magazíne Vogue  prvý článok o tvárovej gymnastike.

Cviky tvárovej gymnastiky, ktoré poznáme a cvičíme dnes, vychádzajú z dlhodobého formovania a vylepšovania rehabilitačných cvikov. Účinky pravidelného cvičenia spôsobujú uvoľnenie napätia v tele, a tým pôsobia upokojujúco na celé telo.

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo majú Japonky aj vo vyššom veku málo vrások? Dôvodom je práve pravidelné precvičovanie tvárového svalstva.

V dôsledku hektického spôsobu života a stresu sa tvárová gymnastika teší čoraz väčšej popularite aj medzi mužmi.

Cvičenie trvá 15 minút

Vytvoriť rezerváciu
Vytvoriť rezerváciu
Vytvoriť rezerváciu
Vytvoriť rezerváciu
Služba Trvanie Cena
Základný kurz tvárovej gymnastiky* 180 minút 45 €
Skrátený kurz tvárovej gymnastiky** 120 minút 35 €
Rýchlokurz tvárovej gymnastiky*** 60 minút 22 €
Individuálny kurz tvárovej gymnastiky 60 minút 15 €

*Základný kurz tvárovej gymnastiky  je určený pre klientov, ktorí si trúfajú z dôvodu svojej časovej zaneprázdnenosti  zvládnuť náročné, ale nie nemožné. V priebehu 1 hodiny Vás naučíme používať svaly svojej tváre natoľko, aby ste naučené cviky dokázali zvládnuť sami. Z dôvodu časového obmedzenia si však vyhradzujeme právo naučiť Vás len tie najzakladanejšie cviky tvárovej gymnastiky.

**Skrátený kurz tvárovej gymnastiky  je určený pre klientov, ktorí si trúfajú z dôvodu svojej časovej zaneprázdnenosti  zvládnuť náročné, ale nie nemožné. V priebehu 2 hodín Vás naučíme používať svaly svojej tváre natoľko, aby ste naučené cviky dokázali zvládnuť sami. Z dôvodu časového obmedzenia si však vyhradzujeme právo naučiť Vás len tie najzakladanejšie cviky tvárovej gymnastiky.

***Rýchlokurz tvárovej gymnastiky  je určený pre klientov, ktorí si trúfajú z dôvodu svojej časovej zaneprázdnenosti  zvládnuť náročné, ale nie nemožné. V priebehu 3 hodín Vás naučíme používať svaly svojej tváre natoľko, aby ste naučené cviky dokázali zvládnuť sami. Z dôvodu časového obmedzenia si však vyhradzujeme právo naučiť Vás len základné cviky Tvárovej gymnastiky.